Živě

Zaplaťte dluhy. A rychle! Slavný hokejový klub dostal ultimátum

31. května 2019 18:19 - Bratislava/Praha

Jedna pohroma za druhou se valí na Slovan Bratislava. Nejdřív se slavný klub vzdal angažmá ve známé soutěži, pak mu začali jeho hráči vyhrožovat kvůli dluhům soudy a teď se může stát, že přijde i o stadion, kde nastupuje k zápasům. Městu totiž dluží více než milion eur a pokud sumu do měsíce nezaplatí, bude mít smůlu a dojde k výpovědi smlouvy ohledně pronájmu stadionu.

 

www.hcslovan.sk

Vzdal účast v Kontinentální hokejové lize a přihlásil se do slovenské nejvyšší soutěže, stejně ale hokejový Slovan Bratislava řeší kupu problémů. Možná totiž nebude mít kde hrát, varoval klub ve svém prohlášení bratislavský Primátor Matúš Vallo.

„Platí to, co jsme uvedli dřív. Pokud Slovan nevyrovná dluhy, nebude na stadionu hrát. Jsme připravení s klubem jednat, ale dozví se od nás jen to, co už bylo řečeno dřív," uvedl Vallo.

Čiliak chce od Slovanu své peníze! Ostatním dluží ještě víc, říká

Město se prý již připravuje na alternativu, že se budou prostory stadionu využívat na jiné kulturní a sportovní akce, pokud Slovan na stadionu skončí. Klub dluží peníze za nájem, služby s ním spojené, nezaplatil ani smluvní pokuty a úroky z prodlení.

Přitom už v dubnu vedení Slovanu zveřejnilo, že podepsalo smlouvu s novým strategickým partnerem a klub měl začít konsolidovat dluhy. Jednání s investorem však nakonec ztroskotala, což před pár dny přiznal Juraj Široký mladší, člen představenstva Slovanu. Dluhy tak přetrvávají a nikdo netuší, jak bude situaci řešit.

Slovan končí v KHL! Slovenský gigant chce hrát domácí soutěž. Co bude s Růžičkou?

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.