Třinec - Lahti 5:3Hokejisté Třince otočili zápas proti Lahti a mají první body v LM

Hokejisté Třince předvedli ve svém třetím zápase v Lize mistrů skvělý obrat a porazili Lahti 5:3. Oceláři prohrávali již 0:3, přesto poprvé ve skupině D bodovali. Gólem a asistencí se na výhře úřadujícího českého mistra podíleli Tomáš Marcinko a Tomáš Kundrátek.

Třinečtí hokejisté se radují z vítězství.

První část zápasu patřila hostům, kteří si v úvodní třetině vypracovali dvoubrankový náskok.

Brankáře Kváču nejprve překonal Tanus a poté Lahtinen. Když přidal po 38 sekundách druhé třetiny třetí gól Björninen, do třinecké branky se postavil Bartošák.

Jesse Ylönen z Lahti zkouší vyzrát na brankáře Třince Patrika Bartošáka.

A Oceláři následně dokázali utkání otočit. Sice nevyužili sérii šancí, ve 40. minutě ale při přesilovce pět na tři ještě odvolali Bartošáka a výhodu tří hráčů v poli přetavili ve snížení na 1:3.

Radost z prvního gólu Třince. Zleva Jiří Polanský, autor branky Tomáš Kundrátek, Martin Gernát a Filip Haman.

Ve třetí části si Slezané drželi dál převahu a dařilo se jim i v koncovce. Nejprve snížil Hrehorčák, poté vyrovnal Polanský a ve 48. minutě rozjásal Werk arenu počtvrté Doudera. Poslední slovo měl při power play soupeře Marcinko.

Překonaný brankář Lahti Tomi Karhunen.

Třinec oplatil Lahti porážku 0:1 z prvního vzájemného zápasu a vedle tří bodů poprvé v soutěži i skóroval. Dalším soupeřem Ocelářů budou v neděli hráči Minsku.

Hokejová Liga mistrů - skupina D:
HC Oceláři Třinec - Lahti Pelicans 5:3 (0:2, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 40. Kundrátek (Marcinko), 43. Hrehorčák (Hladonik), 45. Polanský (Adamský, Kundrátek), 48. M. Doudera (M. Stránský, O. Kovařčík), 60. Marcinko (M. Stránský) - 4. Tanus (Björninen), 11. Lahtinen, 21. Björninen (Ylönen, Jaakola). Rozhodčí: Stolc (Rak.), Jeřábek - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 3868.
Sestava Třince: Kváča (21. Bartošák) - Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Adámek, Gernát, Haman - M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík - Hrňa, Marcink, O. Kovařčík - Chmielewski, Polanský, Adamský - Š. Novotný, Hladonik, Hrehorčák - Kofroň. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.
Lausanne - Junosť Minsk 3:2