Rubriky:

Ostatní

Mladík čaroval, nájezd chytil i Kovářovi. Překvapil mě, tvrdí plzeňský hrdina

15. října 2019 22:46 - Plzeň

Stal se jedním z oslavovaných hrdinů úterní bitvy v Lize mistrů. Plzeňský hokejový brankář Kristián Kolář plánovaně v půli zápasu vystřídal Dominika Frodla a mezi tyčemi doslova zářil. Za svá záda nepustil jediný puk, elitní střelci Zugu na něj marně hledali recept.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

„Kristián chytal už před týdnem ve Švýcarsku velmi dobře. Dali jsme mu zase příležitost, trenér gólmanů věděl, co v něm má. Možná chytil svoji šanci za pačesy a dál ho to nastartuje k dobré práci," hřálo kouče Škody Ladislava Čiháka.

„Hlavně jsem chtěl dostat co nejmíň gólů a ukázat se," tvrdil 19letý gólman, jenž exceloval i v samostatných nájezdech. Zneškodnil všech šest! „Přitom jsem z toho měl obavy, protože na trénincích jsem snad nechytil nikdy ani tři," smál se Kolář po výhře 2:1.

Plzeň vrátila v Lize mistrů Zugu porážku, ale zůstala druhá. Třinec končí, Hradec má jistý postup

„Nejkomplikovanější to bylo asi u Kovyho v první sérii, překvapil mě kličkou do bekhendu, ale stihl jsem tam dát nohu," pokračoval mladík. Jeho tým zůstal ve skupině B na druhém místě a těší se na play off. Los se přitom uskuteční už v pátek a Kolář si přeje soupeře ze Švédska. „Nikdy jsem tam nebyl, chtěl bych se tam podívat," říká.

jsv, Sport.cz, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní