Rubriky:

Ostatní

Lopatu do ruky. Slovenský hokejista maká na stavbě, aby uživil rodinu

20. března 2020 16:24 - Detva/Praha

Nedá se nic dělat. Do ruky vzal místo hokejky lopatu. Ján Sýkora zažil zápasy v dresu Slovenska, v Česku hrál nejvyšší soutěž v Plzni a Pardubicích, jenže hokej se nyní nehraje, a tak devětadvacetiletý útočník prožívá odlišné dny, maká na stavbě. „Mám rodinu, dvě děti a potřebuju z něčeho žít a platit účty,“ měl říct Slovák pro agenturu TASR.

 

repro: instagram sycko17

„Naučil jsem se pokládat ipu, pracovat s kdejakými věcmi okolo stavby domu. A to jsem tu chvíli. Ten život je krásný, stále se učíš," napsal Sýkora k videu, které umístil na svém instagramu.

Sýkora odehrál v předčasně ukončené sezoně 33 utkání v nejvyšší slovenské soutěži. V dresu Detvy si připsal 32 bodů za 16 gólů a 16 asistencí. Jenže kvůli koronaviru byly evropské soutěže ukončeny a tím pádem jsou někteří hráči bez příjmů.

„Jak jsem to dal na sociální síť, hned se mi začalo ozývat několik spoluhráčů, jestli neumím něco sehnat. Sezona skončila na začátku března a nyní budu téměř půl roku bez příjmů. Nejbližší výplata přijde v září, do té doby to musím pořešit," přiblížil svoji situaci Sýkora.

Vývoj kauzy výpovědí: Nezneužívejte nestandardní situace a pojďte jednat, byly vyzvány kluby

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.