Slovenští hokejisté na úvod Německého poháru podlehli Kanadě

MANNHEIM

Mladý slovenský hokejový tým si po úterním debaklu 0:7 v Praze od české reprezentace připsal porážku i na úvod Německého poháru. Svěřenci Jána Filce v Mannheimu podlehli 2:5 kanadskému výběru, složenému z hráčů místní ligové soutěže, jenž vstřelil tři branky z přesilovek. Dvakrát se trefil Justin Papineau.

Slováci dokázali s Kanadou držet krok pouze první třetinu, kdy prohrávali jen o branku. Pak ale Petríka ve slovenské brance během dvou minut překonali Papineau a Trepanier a Kanada odskočila soupeři o tři góly. Mikúš sice ještě v závěru druhé třetiny snížil, ale další branku už zkušený Fred Brathwaite nepustil.

V druhém dnešním duelu prohrálo Německo 0:1 se Švýcarskem po brance kanadského rodáka Ryana Gardnera z úvodu třetího dějství.

Deutschland Cup:
Kanada - Slovensko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 13. a 26. Papineau, 6. Regehr, 24. Trepanier, 48. Herperger - 9. Koložváry, 37. Mikuš.
Německo - Švýcarsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 43. Gardner.