Rubriky:

Ostatní

Hokejisté Kazachstánu, Maďarska a Japonska zůstali ve hře o ZOH

9. listopadu 2008 21:35 - PRAHA

Hokejisté Kazachstánu, Maďarska a Polska zůstali ve hře o postup na olympijské hry ve Vancouveru v roce 2010. Vyhráli totiž předkvalifikační turnaje a v únoru příštího roku budou spolu s dalšími devíti kandidáty hrát o tři volná místa na prestižním klání pod pěti kruhy.

Kazachstán bez zaváhání ovládl skupinu B v estonské Narvě, kde vedle domácí reprezentace hrálo ještě Nizozemnsko a Španělsko. O olympijskou naději bude v únoru bojovat v Oslu proti Norsku, Dánsku a Francii.

Maďarsko vyhrálo bez ztráty bodu doma v Budapešti, kde se představily také Litva, Chorvatsko a Srbsko. Maďaři postoupili do turnaje v Rize, kde bude hrát Lotyšsko, Itálie a Ukrajina.

Japonci v Sanoku po vítězstvích nad Rumunskem a Velkou Británií slavili po výhře i nad domácím Polskem. Za tři měsíce vydají do Hannoveru, kde budou hrát Němci, Slovinci a Rakušané.

Složení skupin pro závěrečnou kvalifikaci (5.- 8. února 2009):
Skupina E (Hannover): Německo, Slovinsko, Rakousko, Japonsko.
Skupina F (Riga): Lotyšsko, Itálie, Ukrajina, Maďarsko.
Skupina G (Oslo): Norsko, Dánsko, Francie, Kazachstán.
Složení skupin na OH 2010:
Skupina A: Kanada, USA, Švýcarsko, kvalifikant 3.
Skupina B: Rusko, Česká republika, Slovensko, kvalifikant 2.
Skupina C: Švédsko, Finsko, Bělorusko, kvalifikant 1.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.