Rubriky:

Ostatní

Fasel ještě nekončí, Bříza si musí počkat. Uskuteční se příští MS v jiném termínu?

20. května 2020 13:11 - Moskva/Praha

Byl připraven po 26 letech opustit pozici prezidenta Mezinárodní hokejové federace (IIHF), sedmdesátiletý Švýcar René Fasel v jejím čele ale ještě zůstane. Kvůli pandemii koronaviru a s tím souvisejícím omezeným možnostem cestování byl totiž odložen kongres IIHF, který se měl v Petrohradě původně konat letos v září. Faselův nástupce, kterým se může stát i Petr Bříza, bude zvolen až příští rok.

 

Profimedia.cz

„Ještě patnáct měsíců zůstanu ve funkci. Můj nástupce bude znám v září 2021," prohlásil pro ruskou agenturu RIA Novosti Fasel.

Vedle Břízy se podle dřívějších zpráv chtěli o post šéfa IIHF ucházet i Dán Henrik Bach-Nielsen, Bělorus Sergej Gončarov, Němec Franz Reindl a Kanaďan Bob Nicholson.

Kvůli koronaviru možná nebude kongres, na němž měl skončit Fasel. Bříza by musel čekat

Fasel zároveň pro RIA Novosti připustil, že by se MS v Bělorusku a Lotyšsku mohlo příští rok konat v dřívějším termínu. Původně bylo naplánováno od 7. do 23. května. Variantou je posun o dva týdny později.

Těžká základní skupina MS 2021! Čeští hokejisté budou hrát v Minsku, na koho narazí?

„Odhadnout, jak bude vypadat příští sezona, je velmi složitá otázka. Zatím nevíme, jestli budeme moci hrát v prosinci, kdy se má konat šampionát dvacetiletých. U mistrovství světa dospělých budeme s oběma zeměmi jednat o posunu termínu dva týdny dopředu," dodal Fasel.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní