Rubriky:

Ostatní

MS se v roce 2011 uskuteční v rekonstruované bratislavské hale

18. prosince 2008 14:15 - BRATISLAVA

Slovenská vláda přispěla na rekonstrukci starého stadiónu Ondreje Nepely v Bratislavě částkou 1,2 miliardy slovenských korun. Mistrovství světa v hokeji v roce 2011 se tak odehrají na bratislavském stadiónu a v košické Steel Areně.

 

www.hcslovan.sk/

Původně se měla v Bratislavě postavit zcela nová hala, ale nakonec město od tohoto projektu upustilo. Práce na rekonstrukci starého stadiónu budou zahájeny v květnu 2009 a ukončeny koncem roku 2010.

Rekonstruovaný stadión umožní kromě hokeje pořádání volejbalových a basketbalových utkání. „Projekt je připraven tak, aby se v hale mohla konat akce různého charakteru,“ uvedl primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský po čtvrtečním setkání s premiérem Robertem Ficem.

Kapacita stadiónu Ondreje Nepely se zvýší z osm na deset tisíc míst. Hokejový klub Slovan Bratislava odehraje kvůli rekonstrukci stadiónu dvě sezóny v malé hale v městské části Ružinov, která má kapacitu 3000 míst.

Ivan Vilček, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.