Slovenští mladíci vstoupili do MS úspěšně, Němci deklasovali Kazachstán

Slovenští hokejisté do dvaceti let vstoupili úspěšně do světového šampionátu v Kanadě, když porazili Lotyšsko 7:2. Skóre utkání otevřel Tybor již po 114 sekundách v přesilové hře, lotyšští hokejisté ale postupně začali hrát aktivněji a dvěma góly se dostali ještě v první třetině na okamžik do vedení.

Rozhodující chvíle zápasu přišla v 34. minutě, kdy se Slovákům podařilo během 38 sekund dostat do dvoubrankového trháku, který pak ještě navýšili. Lotyši tak zůstávají po dvou zápasech bez bodu, Slováky čeká v dalším utkání Švédsko.

Ve skupině A, kde hraje i Česká republika, nedali šanci Kazachstánu mladí hokejisté Německa. Pod devítibrankový debakl se podepsal nejvíce Fauser, jenž jeden gól dal a na další tři přihrál.

HOKEJ - MS do 20 let:
Skupina A:
Kazachstán - Německo 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Fischhaber (Fauser), 9. Flaake (Weiss, Pohl), 19. Hübscher (Fauser, Fischhaber), 22. Weiss, 23. Rupprich (Ritter, Hübscher), 24. Fauser (Forster, Oblinger), 28. Nowak (Flaake), 52. Flaake (Pohl), 58. Morrison (Fischhaber, Fauser). Rozhodčí: Larking (Švéd.), Sjöberg (Švéd.) - Novák (SR), Takula (Švéd.). Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 18 305.
Skupina B:
Slovensko - Lotyšsko 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Tybor (Kytnár, Bezák), 17. Rusnák (Deyl, Mertel), 34. Hrivík (Vyletelka, Kopecký), 34. Rusnák (Molnár, Štajnoch), 39. Tybor (Tatar, Štajnoch), 43. Tatar (Pánik, Viedenský), 48. Bezák (Kytnár) - 8. Straupe (Jekimovš), 15. Cinks (Bukartš, Uleščenko). Rozhodčí: Muylaert, Pellerin (oba Kan.) - Arm (Švýc.), Gemeinhardt (Něm.). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9370.