České hokejistky sestoupily do třetí skupiny MS

ŠTÝRSKÝ HRADEC

České hokejistky sestoupily z divize I do třetí skupiny mistrovství světa. Svěřenkyně trenéra Karla Manharta v rozhodujícím duelu o udržení podlehly 4:5 Norsku a v tabulce skončily na předposledním, tedy sestupovém místě.

Češky chtěly na šampionátu ve Štýrském Hradci bojovat o medailové pozice, místo toho však skupinu opustily. Z pěti zápasů vyhrály dva a připsaly si tři porážky včetně dnešní v rozhodujícím utkání.

Nad Norkami dvakrát vedly, naposledy 3:2 po trefě Holešové na začátku třetí třetiny. Seveřanky však během minuty výsledek otočily, a i když ještě Holešová svým druhým gólem vyrovnala, rozhodující trefu zaznamenala v 54. minutě Sletbaková.

V Rakousku se naopak dařilo Slovenkám, které potvrdily svůj výkonnostní vzestup premiérovým postupem do elitní skupiny. Po nečekaném úspěchu v loňské kvalifikaci na olympijské hry ve Vancouveru vyhrály i divizi I světového šampionátu.

Slovenské hráčky rozhodly o svém postupu o úroveň výš vítězstvím 5:1 nad nejslabším celkem skupiny Francií. Z pěti zápasů prohrály jen jeden, a to shodou okolností s českými výběrem, jenž spolu s Francií sestupuje o divizi níž.

MS 1. divize v ledním hokeji žen ve Štýrském Hradci:
Norsko - Česká republika 5:4 (1:2, 1:0, 3:2)
Branky: 2. a 54. Sletbaková, 45. a 46. Dalenová, 37. Martinsenová - 43. a 47. Holešová, 5. Herzigová, 18. Flachsová.
Francie - Slovensko 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)