Po třech letech míří znovu do ciziny. Bývalý reprezentant bude hrát ve Francii

16. července 2020 12:15 - Praha

Hokejista Jiří Hunkes po třech letech opouští česká kluziště. Bývalý reprezentační obránce okusí v příští sezoně francouzskou nejvyšší soutěž, když se na spolupráci domluvil s týmem Anglet Hormadi Élite. Klub o tom informoval na svých oficiálních internetových stránkách.

 

Michaela Říhová, Právo

Po štacích v Pardubicích a Litvínově nastupoval 35letý bek naposledy za prvoligový Vsetín, za který v loňském ročníku odehrál 31 zápasů, v nichž zaznamenal dva góly a jedenáct asistencí.

V minulosti si zahrál také za Třinec, Liberec, Mladou Boleslav a Spartu. V extralize má na kontě celkem 491 utkání s bilancí 124 bodů (29+95).

Nyní ostřílený zadák s dvanácti reprezentačními starty vyrazí na další zahraniční misi. Po angažmá v Raumě, Pelicans Lahti, Lvu Praha a Popradu, Toljatti a Schwenningenu zakotví v malém městečku Anglet, které leží na pobřeží Biskajského zálivu.

jsv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: