Ve Švýcarsku vyzdvihují českého mistra světa: V této těžké době ukázal ohromnou solidaritu

29. července 2020 10:22 - Rapperswil-Jona/Praha

Už pátou sezonu v řadě přidá ve švýcarské nejvyšší soutěži čtyřiatřicetiletý český hokejový útočník Roman Červenka. Mistr světa z roku 2010 se dohodl na novém ročním kontraktu s Rapperswilem, v němž působil už v uplynulém ročníku. Klub o tom informoval na svých oficiálních stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Těším se na novou sezonu za Rappi. Brzy se uvidíme," vzkázal Červenka na svém Instagramu fanouškům Rapperswilu. V minulé sezoně za něj po překonání zdravotních problémů odehrál 32 zápasů a připsal si 14 gólů a 27 asistencí.

Podle vedení Lakers smlouva s ohledem na současnou nejistotu spojenou s koronavirovou pandemií obsahuje několik možností a případných omezení.

Roman Červenka ukázal v této těžké době ohromnou solidaritu směrem ke klubu, jeho fanouškům, sponzorům a vůbec celé rodině Lakers. Moc nás těší, že se nám podařilo společně najít řešení, které je za současných okolností fér pro obě strany, a že budeme mít tak výjimečného hráče zpátky v našem mužstvu," cení si klub prodloužení smlouvy s českým reprezentantem.

Červenka do Rappersilu zamířil loni v létě, předtím ve Švýcarsku nastupoval dvě sezony za Fribourg a rok strávil v Curychu.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.