Živě

Vedení AHL věří, že soutěž odstartuje začátkem prosince

31. července 2020 11:23 - Springfield

Vedení AHL odsunulo obvyklý začátek zámořské hokejové ligy o dva měsíce. I přes přetrvávající nejistotu a zdravotní krizi spojenou s pandemií koronaviru ale věří, že soutěž se bude moct naplno rozjet 4. prosince.

 

Josef Vostárek, ČTK

Posunutí začátku nové sezony ve čtvrtek posvětila Rada guvernérů. S detaily ale přední zástupci vedení AHL zatím čekají a chystají se i nadále pečlivě monitorovat situaci ve všech 31 městech, v nichž farmářské celky klubů NHL působí.

Mladý český útočník Martin Kaut, který má za sebou dvě sezony v dresu týmu Colorado Eagles, ale v devíti zápasech už letos okusil v barvách Colorada Avalanche i NHL, byl v otázce výhledu pro možný start příštího ročníku AHL výrazně pesimističtější.

České hokejové hry se letos neuskuteční! Zrušeny byly všechny srpnové reprezentační akce

"Hrozně záleží na fanoušcích. Co jsem tak slyšel, tak AHL začne nejdříve až někdy v únoru, jen tak se nerozjede," uvedl Kaut před necelými dvěma týdny v rozhovoru pro ČTK a Deník.

AHL se kvůli šíření nemoci covid-19 zastavila stejně jako NHL 12. března. Na rozdíl od elitní ligy ale zůstala sezona nedohraná, neboť 11. května byl její zbytek definitivně zrušen. Vůbec poprvé od úvodního ročníku 1936/37 tak nebyl udělen Calder Cup, jehož posledním vítězem zůstávají Charlotte Checkers, hlavní farma Caroliny.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.