Živě

Pecka pro druholigistu! Uloví dvojnásobného mistra světa ostříleného NHL?

31. července 2020 20:18 - Praha

Pro druholigovou Novou Paku by to byla pecka. Hokejový tým z okresu Jičín v pátek namlsal své fanoušky fotkou hráče s rozmazaným obličejem v dresu Sparty, který by se už po víkendu měl stát novou posilou klubu. Podle všeho by se mělo jednat o dvojnásobného mistra světa, třiačtyřicetiletého útočníka Jana Hlaváče.

 

Jan Beneš, hcsparta.cz

„Tak tohle je bomba. Prozradíme vám, že hráč s takovými hokejovými zkušenosti v novopackém dresu ještě nehrál!" vybízí klub, který před rokem postoupil do druhé nejvyšší soutěže, své fanoušky, aby tipovali jméno nové akvizice.

Mělo by jít o Jana Hlaváče. Nahrávají tomu skutečnosti, že jeho o dva roky starší bratr Petr se před nedávnem stal novým hlavním trenérem a sportovním manažerem novopackých hokejistů.

https://www.facebook.com/bknovapaka/posts/1595255100669759

Ti navíc navázali úzkou spolupráci s Vrchlabím, které letos postoupilo do Chance ligy. Jan Hlaváč mu k tomu pomohl jako hráč, jeho bratr jako asistent trenéra.

Jan Hlaváč v dresu Kladna.

http://rytirikladno.cz

Hlaváč má ve své sbírce kompletní sadu medailí z MS – v letech 1999 a 2005 získal zlato, v roce 2006 stříbro a v roce 1998 bronz. Ve své bohaté kariéře odehrál 436 zápasů v NHL, vyzkoušel si i nejvyšší soutěž ve Švédsku a Švýcarsku. V tuzemské extralize nastupoval za Spartu, Kladno a Liberec, s Pražany má mistrovský titul z roku 2007.

V uplynulém ročníku byl Hlaváč jednou z klíčových postav Vrchlabí při jeho cestě za postupem do první hokejové ligy – v 30 zápasech si připsal 23 gólů a 32 asistencí. Tři zápasy v minulé sezoně odehrál i v Chance lize za Slavii.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.