Rubriky:

Ostatní

Srpnová inspirace Kubalíkem z NHL. Pětibodový Polák si přečetl noviny a úřadoval

5. srpna 2020 12:17 - Praha

To je hokejová forma. Sice v srpnu, ale body se počítají. V úterý odstartoval Generali Česká Cup a extraligový Třinec porazil prvoligový Přerov 7:2. Pět bodů za dva góly a tři asistence si připsal Aron Chmielewski. „Četl jsem noviny, kde psali o Kubalíkovi, který zapsal pět bodů v NHL, tak já to provedl v Generali Česká Cup,“ řekl s úsměvem pro hokej.cz osmadvacetiletý Polák.

 

Vladimír Pryček, ČTK

Chmielewski odstartoval přípravu na novou sezonu ideálně. Jasná třinecká výhra a do osobních statistik pět bodů jako výrazný bonus. "Hlad po hokeji byl velký. Minulá sezona skončila velice rychle, pak jsme strašně dlouho trénovali a každý z nás už chtěl zase hrát. Do konce nebylo jasné, zda se vůbec tento zápas uskuteční z důvodu aktuální situace," řekl k prvnímu kolu letního poháru forvard, který v minulé sezoně odehrál v extralize 55 zápasů a připsal si 22 bodů (11+11).

V uplynulém ročníku nejvyšší soutěže polský útočník třikrát zapsal v zápasech dva body, jinak vše sbíral po jednom. V pondělí mu sedla souhra s Ondřejem a Michalem Kovařčíkovými nad očekávání.

Šok pro Kometu! Padla s Pardubicemi. Chmielewski zařídil pěti body výhru Třince

„Hrajeme spolu od doby, kdy jsem do Třince přišel. Už to bude nějakých šest let. Tuhle chemii jsme mohli vložit do zápasu. Nehráli jsme sice v plné síle, myslím však, že jsme jasně ukázali, že jsme extraligovým týmem. To jsme na ledě museli potvrdit," chválil Chmielewski mužstvo a parťáky z útoku. Ti si oba připsali po třech bodech.

Třinecký útočník po zápase zmínil Dominika Kubalíka, toho si vzal v nadsázce jako inspiraci.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Plzně v dresu Chicaga vstřelil ze soboty na neděli Edmontonu dva góly a na tři přihrál, čímž vytvořil rekord debutanta v play off NHL „Je to pěkné, ale je to teprve první zápas, takže ještě toho máme hodně před sebou," brzdil i přes výjimečný okamžik emoce český útočník.

Kubalík v následujícím utkání NHL žádný bod nepřipsal, co předvede Chmielewski v letním poháru na českých stadionech?

lik, Sport.cz