Rubriky:

Ostatní

Hokejová Síň slávy odložila listopadový ceremoniál přijetí členů

10. srpna 2020 21:37 - Toronto

Uvedení nových členů do hokejové Síně slávy se v listopadu kvůli nejistotě vyvolané koronavirem neuskuteční. Tradiční slavnostní ceremoniál v Torontu, v němž měla být do elitní společnosti přijata šestice nových členů včetně slovenského útočníka Mariána Hossy, byl dnes odložen na neurčito.

 

Darryl Dyck, ČTK/AP

Vedle Hossy, který si ocenění vysloužil jako druhý slovenský hokejista v historii, měli být do Síně slávy uvedeni i další bývalý útočník Jarome Iginla, obránci Kevin Lowe a Doug Wilson, kanadská brankářka Kim St-Pierreová a v kategorii budovatelů někdejší dlouholetý generální manažer Detroitu Ken Holland.

Podle jedné z variant se uvedení uskuteční v náhradním termínu v průběhu příští sezony NHL. Pravděpodobnější je ale podle zástupců Síně slávy odložení až na listopad 2021. V tom případě by se zrušila volba nových členů za rok 2021 nebo by byly oba ročníky s určitými omezeními spojeny. Upřesněním plánů se bude zabývat výkonný výbor na zasedání 29. října.

ČTK

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.