Rubriky:

Ostatní

Hokejový útočník Vopelka podepsal zkušební smlouvu s Košicemi

15. října 2020 22:57 - Košice

Hokejový útočník Lukáš Vopelka se po třech letech vrací do slovenské extraligy. Čtyřiadvacetiletý rodák z Českých Budějovic se domluvil na zkušební smlouvě s Košicemi.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vopelka hrál v minulé sezoně za Hradec Králové, Vítkovice a Znojmo v rakouské lize EBEL. V létě se snažil získat angažmá v Českých Budějovicích, ale na zkoušce v týmu extraligového nováčka neuspěl.

Slovenskou nejvyšší soutěž hrál v roce 2017 krátce za Trenčín poté, co mu se Slovanem Bratislava skončila sezona v KHL. Předtím strávil vicemistr světa do 18 let z roku 2014 pět let ve Švédsku.

Hrát, hrát a zase hrát. Klidně i v květnu. Extraliga hází původní rozpis do koše

"Slibujeme si od něj především vyšší konkurenci pro české hráče v týmu. S jejich výkony v přípravy jsme nebyli moc spokojení a Lukášovým příchodem vzroste tlak a boj o místo pro zahraniční hráče. Věřím, že splní přesně to, co od něho očekáváme, a odehraje v našem dresu celý ročník," řekl český trenér Košic Jan Šťastný klubovému webu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.