Rubriky:

Ostatní

Juniorské hokejistky budou na mistrovství světa hrát o bronz

7. ledna 2011 21:26 - STOCKHOLM

České hokejistky do 18 let budou na mistrovství světa ve Stockholmu hrát o bronzové medaile s Finskem. V semifinále podlehly obhájkyním stříbra ze Spojených států amerických vysoko 1:14.

S týmem USA svěřenkyně kouče Tomáše Výtiska šampionát na Nový rok zahájily debaklem 0:11. Dnes však na vedoucí gól Haley Skarupaové odpověděla za pouhých sedm vteřin bleskovým vyrovnáním Denisa Křížová a nerozhodný stav držel český výběr až do 19. minuty.

Nástup do druhé třetiny však měly soupeřky drtivý. V polovině zápasu vedly už 5:1 a góly přibývaly stále dál. Desátou branku týmu USA dala v 49. minutě rovněž Skarupaová, která stejně jako Layla Marvinová zaznamenala hattrick.

České hokejistky do 18 let získaly medaili pouze na premiérovém MS v roce 2008, kdy skončily v Calgary třetí. V sobotu nastoupí proti Finsku od 15:30. Američanky se o zlato utkají s Kanadou.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.