Rubriky:

Ostatní

Prestižní časopis vybral 100 mocných v hokeji. Z Čechů nechybí Vokoun

18. ledna 2011 07:53 - PRAHA

Je mezi elitou. Český brankář Tomáš Vokoun byl vybrán do lednového čísla prestižního časopisu The Hockey News. Vešel se do světové stovky nejvlivnějších a nejmocnějších lidí v hokeji. Byl zařazen přesně do poloviny této vybrané společnosti. Na prvním místě trůní Donald Fehr, šéf hráčské asociace NHLPA. Z hokejistů se na čtvrtou příčku probojoval Sidney Crosby, kapitán Pittsburghu a současný lídr bodování NHL.

 

ČTK/AP

První tři místa obsadili muži v oblecích, kteří reprezentují nejuznávanější hokejovou soutěž světa - NHL. Až za nimi skončil první hráč. V nejlepší desítce je mimo Crosbyho také ruský útočník Alexander Ovečkin z Washingtonu.

V Top 10 se nachází devět lidí, kteří působí a mají co dočinění s NHL. Jedinou výjimkou je prezident ruské Kontinentální ligy Alexander Medveděv. Například šéf IIHF (Mezinárodní hokejova federace) René Fasel se mezi deset nevešel, patří mu osmnáctá pozice.

Do vybrané stovky se vešlo sedmnáct hokejistů NHL (kompletní seznam není zatím znám). Před Vokounem, který je na padesátém místě, se umístil Ilja Kovalčuk, útočník New Jersey Devils, který se upsal klubu na patnáct let za 100 miliónů dolarů.

Nejvlivnější hokejová 10 podle The Hockey News
1.Donald Fehršéf hráčské asociace NHLPA
2.Gary Bettmankomisionář NHL
3.Bill Dalyzástupce komisionáře NHL
4.Sidney Crosbykapitán Pittsburghu
5.John Collinsprovozní ředitel NHL
6.Alexander Ovečkinútočník Washingtonu
7.Alexander Medveděvprezident KHL
8.Jeremy Jacobsmajitel Bostonu Bruins
9.Ken Hollandgenerální manažer Detroitu
10.Steve Yzermangenerální manažer Tampy Bay

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.