Živě

Hokejista Eliáš draží kalendář pro UNICEF

23. ledna 2011 15:02 - PRAHA

Unikátní formou vstoupil hokejista Patrik Eliáš do projektu UNICEF, jehož je vyslancem. Finanční prostředky na očkovací vakcíny pro děti chce zajistit pomocí dražby svého nástěnného kalendáře „Patrik Eliáš: My New York“.

 

Jan Handrejch, Právo

Na třinácti černobílých fotografiích (včetně titulu) o rozměrech 60 x 47 cm je zachycen každodenní život českého hokejisty v metropoli USA.

V těchto dnech probíhá na Aukro.cz dražba kalendáře, který hokejista podepsal. Zbývajících deset výtisků, které Patrik Eliáš podepsal, si zájemci mohou zakoupit v mimořádné nabídce e-shopu UNICEF www.unicef.cz nebo v pražské prodejně UNICEF v Domě OSN. Jeden kalendář stojí 3000 Kč.

Už tato částka z deseti kalendářů postačí ke komplexnímu proočkování pěti dětí v nejchudších zemích proti šesti hlavním dětským smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, dětská obrna, tuberkulóza a tetanus). 

Ukázka z kalendáře Patrika Eliáše pro UNICEFUkázka z kalendáře Patrika Eliáše pro UNICEFfoto: Právo

„Nemohu se smířit s faktem, že denně zemře třicet tisíc dětí z důvodů, kterým se dá snadno zabránit. Proto vznikl i tento kalendář. Díky výtěžku z jeho prodeje a s pomocí této aukce dostanou další děti v nejchudších zemích šanci přežít a snad i naději na lepší budoucnost,“ řekl Patrik Eliáš.

Pavla Gomba, ředitelka českého UNICEF, k aukci uvedla: „Tato aukce je příležitostí vlastnit první z jedenácti originálů podepsaných jak Patrikem Eliášem, tak jeho manželkou Petrou. Navíc ze zcela jedinečného a neopakovatelného období jejich života. Z důvodu komplikací s leteckou dopravou na konci roku nebylo úplně jednoduché podepsané originály z USA k nám dopravit. Jsem si ale jistá, že šťastnému výherci bude tento kalendář dělat velkou radost – celých dvanáct měsíců letošního roku.“

Autorem fotografií je známý fotograf Petr Ulrych.

kft, Právo

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.