Živě

Počet spojů mezi Bratislavou a Košicemi během MS v hokeji stoupne

16. února 2011 18:13 - BRATISLAVA

Během mistrovství světa v hokeji, které se uskuteční v dubnu a květnu v Bratislavě a východoslovenských Košicích, se zvýší počet spojů mezi těmito městy. Slovenská letecká společnost Danube Wings přidá další lety, železnice uvažuje o posílení vlaků. ČTK o tom informovali zástupci obou společností.

 

2011 IIHF World Championship, Slovakia

Danube Wings během šampionátu přidaly 14 odpoledních letů. "Také těmito lety, kromě pravidelného ranního a večerního spojení, se od pátku 29. dubna do pondělí 9. května budou moci fanoušci hokeje nebo organizační štáb mistrovství přesunout během pracovních dnů z Bratislavy do Košic anebo zpět za 60 minut," uvedla letecká společnost. O víkendech však přepravce linku neprovozuje.

Cena jednosměrné letenky mezi Bratislavou, kde odehrají v základní skupině své zápasy například mužstva Česka, Slovenska nebo Ruska, a Košicemi, kde se představí mimo jiné týmy Kanady, Švédska nebo Spojených států, začíná na 49 eurech (asi 1200 korun).

Cesta za 17 eur

Cesta vlakem mezi největšími slovenskými městy vyjde nejméně na 17 eur (kolem 400 korun), trvá však pět až šest hodin. Přepravce Železniční společnost Slovensko vypraví od rána až do půlnoci vlak na tuto trasu téměř každou hodinu a zvažuje další posílení kapacit.

"Máme zájem dostat během mistrovství světa co nejvíc fanoušků do vlaků na trati mezi Bratislavou a Košicemi. V případě potřeby počítáme i s nasazením mimořádných spojů," sdělil mluvčí společnosti Alexander Buzinkay. Zatím však nedokázal upřesnit, kolik vlaků vypraví navíc.

Šampionát odstartuje 29. dubna a vyvrcholí 15. května. Finále se bude hrát ve slovenské metropoli na zrekonstruovaném zimním stadionu Ondreje Nepely.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.