Živě

Sledge hokejisté postoupili na ME do finále, Estonsko zdolali 1:0

20. února 2011 10:43 - SOLLEFTEA

Čeští reprezentanti ve sledge hokeji postoupili na mistrovství Evropy ve Švédsku do finále. V jejich sobotním semifinále proti Estonsku padla jediná branka, kterou tři minuty před koncem vstřelil Zdeněk Hábl.

Národní mužstvo se do finále ME probojovalo po třech letech. Jeho soupeřem v boji o titul bude dnes od 20:30 Itálie, která v druhém semifinále překvapivě porazila obhájce titulu z Norska 2:1. V základní skupině Češi nad Itálií vyhráli 3:0.

"Kluci si to za výkony během celé sezony i tady na turnaji rozhodně zasloužili," poznamenal trenér týmu Tomáš Zelenka. "První třetina ještě byla ve prospěch Estonců a buďme rádi, že jsme ji přežili. Od druhé třetiny jsem věřil, že když budeme trpěliví, tak šance přijde, protože síly jsme během turnaje ušetřili mnohem více než Estonci," doplnil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.