Hynek Zohorna bude hrát za švédský Oskarshamn

24. května 2021 16:14 - Oskarshamn/Praha

Reprezentační útočník Hynek Zohorna si po finské hokejové lize a KHL vyzkouší další zahraniční angažmá ve švédském Oskarshamnu, s kterým podepsal roční smlouvu. Jedenáctý celek uplynulého ročníku švédské ligy o tom informoval na svém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zohorna strávil poslední dvě sezony v Chabarovsku, předtím hrál jeden rok za Lahti. "Prožil jsem v Rusku dobré sezony, ale měl jsem pocit, že by to chtělo změnit prostředí i ligu. Těším se do Oskarshamnu a jsem zvědavý na švédskou ligu," uvedl dvojnásobný šampion extraligy s Kometou Brno a bývalý hráč Pardubic na webu švédského týmu.

"Sledovali jsme Hynka už dlouho a víme, že je to hráč s vynikající povahou. Hrál na vysoké úrovni nejen v KHL, ale i v reprezentaci," řekl kouč Oskarshamnu Martin Filander.

Bylo mu to strašně líto, ani nemohl usnout! Tomáše Zohornu mrzí, že o MS přišel jeho bratr Hynek

Třicetiletý Zohorna se připravoval s českým národním týmem na mistrovství světa v Rize, ale do konečné nominace se nevešel.

ČTK

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.