Tohle přehnal! Hokejista i klub se po zápase omlouvali

19. srpna 2021 10:39 - Nur-Sultan/Praha

Zápas plný emocí, který vygradoval hromadnou bitkou a rasistickým gestem na stranu čínského hráče. To bylo utkání v Poháru prezidenta republiky Kazachstánu mezi Torpedem Usť-Kamenogorskem a pekingským Kunlunem. Útočník Torpeda Stas Petrosjan při odjezdu na trestnou lavici naznačil šikmooké gesto na adresu jednoho z čínských hráčů a klub jej za to odsoudil.

 

Instagram @hctorpedokz

Číňan Chu Jen se gestem však nenechal zaskočit a na oplátku předvedl plačící gesto na adresu Petrosjana, které zesměšňovalo jeho ztrátu kontroly. Poté předvedl ještě zvláštní taneček, který zřejmě Petrosjanovi naznačoval, že je tlustý jako medvěd a dál se situací nezabýval.

Klub ruského provokatéra to však nenechal jen tak. Vydal prohlášení, v němž uvádí, že jednadvacetiletého Rusa potrestal pokutou a jeho gesto odsoudil. Také dodal, že je striktně proti jakýmkoli projevům rasismu.

„Jménem klubu se omlouváme týmu Kunlunu a osobně Chu Jenovi za incident při zápase," stojí v prohlášení. Sám Petrosjan řekl, že gesto bylo vedeno emocemi v důsledku potyčky, kdy jeho tým prohrával 0:2. „Upřímně lituji toho, co se stalo. Nikdy jsem nerozděloval lidi podle etnické příslušnosti a rasy," kál se Rus, který se Chu Jenovi i celému klubu omluvil.

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní