TPS Turku - Sparta 2:3 SNSparta uspěla v Lize mistrů na ledě TPS Turku, Třinec padl s Leksandem

Hokejisté Třince prohráli i druhé utkání v nové sezoně Ligy mistrů. Na ledě švédského Leksandu v utkání skupiny F otevřeli Oceláři skóre už po 17 sekundách, přesto na body po výsledku 2:3 nedosáhli. Sparta naproti tomu ve skupině A odčinila úvodní porážku ve Växjö výhrou 3:2 po nájezdech na ledě Turku.

Kapitán týmu Michal Řepík

Úřadující český mistr šel ve Švédsku do vedení hned v úvodu zápasu po povedené teči Andreje Nestrašila. Domácí otočili skóre v úvodu druhého dějství, kdy překonali Marka Mazance v rozmezí tří minut Matt Caito, jenž po pouhých pěti sekundách přesilovky poslal zpět do hry Jana Zahradníčka, a Carl Själin.

V 53. minutě sice vyrovnal Daniel Kurovský, ale ani tentokrát Třinečtí dobře rozehraný duel nedotáhli k úspěšnému konci. V 56. minutě se z prostoru mezi kruhy prosadil Oskar Lang. Hra bez brankáře už hostům ke kýženému vyrovnání nepomohla.

Pražané slaví první výhru

Pražané ztratili v pátek úvodní zápas 1:2, tentokrát si na severu Evropy připsali po lépe zvládnuté koncovce dva body. V osmé minutě otevřel skóre v početní výhodě Zdeněk Doležal, ještě před přestávkou ale vyrovnal rovněž z přesilovky Mitch Hults.

Ladislav Zikmund vrátil vedení na stranu hostů ve 33. minutě, jenže domácí dokázali ve třetím dějství znovu odpovědět, když se prosadil Tyler Steenbergen. Utkání se nakonec rozhodovalo až v nájezdech. Z deseti exekutorů byl jako jediný úspěšný Filip Chlapík.

Skupina A:
TPS Turku - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Hults (Viro, Lajunen), 46. Steenbergen (Lajunen, Intonen) - 8. Doležal (R. Horák, Řepík), 33. Zikmund (D. Vitouch, Doležal), rozhodující sam. nájezd Chlapík. Rozhodčí: Kova, Vikman - Jusi, Pekkala (všichni Fin.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1007.
Sestava Sparty: Salák - Mikliš, Moravčík, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, Polášek, Jurčina - Řepík, R. Horák, Sobotka - Chlapík, D. Kaše, Thorell - M. Forman, Prymula, Buchtele - Doležal, Zikmund, Dvořáček - D. Vitouch. Trenéři: Jandač a J. Hlinka.
1.Växjö220007:16
2.Bremerhaven210012:63
3.Sparta201014:42
4.TPS Turku200113:51
Skupina F:
Leksand IF - HC Oceláři Třinec 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Caito (Veronneau, Ashton), 26. Själin (Caito, Ashton), 56. Lang (Ruohomaa, Ahnelöv) - 1. Nestrašil (D. Musil, P. Vrána), 53. Kurovský (Hrňa, Kundrátek). Rozhodčí: Harnebring, Nord - Almerstedt, Nordlander (všichni Švéd.). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 1800.
Sestava Třince: Mazanec - Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Matyáš - Martin Růžička, P. Vrána, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Kurovský - Dravecký, M. Kovařčík, Hrehorčák - Ramik, Jonáš Peterek, Kofroň - Christov. Trenér: Varaďa.