Obránce Zámorský se vrací do švédského Örebro

17. září 2021 18:53 - Örebro

Hokejový obránce Petr Zámorský uspěl na zkoušce ve švédském celku Örebro a opět tak bude působit na severu Evropy. Devětadvacetiletý bek v Örebro již v minulosti s přestávkami nastupoval, v letech 2015 až 2017 ve švédské nejvyšší soutěži odehrál včetně play off 94 utkání s bilancí 13 gólů a 29 asistencí.

 

Petr Horník, Právo

"Líbilo se nám, co jsme v průběhu dvou týdnů, kdy s námi Petr trénoval, viděli. Myslíme si, že se od svého předešlého angažmá v Örebro zlepšil, a společně s trenéry vidíme v jeho hře velký potenciál," uvedl sportovní manažer Niklas Johansson na klubovém webu. Zámorský se k týmu opět připojí v pondělí, ve středu odjel na několik dní do Česka.

Zámorský hrál v minulé sezoně v Hradci Králové a poté v Brně, dříve působil vedle mateřského Zlína i ve Spartě nebo finském Espoo. Snažil se uchytit i v NHL, do kádru New York Rangers se ale neprosadil. Extraligový šampion z roku 2014 startoval ve stejném roce i na světovém šampionátu.

Obránce Šulák prvním gólem v sezoně KHL pojistil premiérovou výhru Vladivostoku

"Jsem velmi rád, že se můžu vrátit do Örebro. Na své předešlé angažmá mám stejně jako na město velmi dobré vzpomínky," uvedl Zámorský.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní