Hokejová Sparta je blízko postupu do play off Ligy mistrů, Třinec slaví první body

škv, rjmČTKSport.cz

Hokejisté Sparty si v Lize mistrů v rámci skupiny A poradili s německým Bremerhavenem 5:2 a po čtvrté výhře se posunuli do čela skupiny. Pražané se tak výrazně přiblížili postupu do play off. Dařilo se i druhému českému zástupci. Úřadující český šampion Třinec vyhrál nad Slovanem Bratislava 3:0 a zaznamenal první body v soutěži.

Hokejista Zdeněk Doležal ze Sparty střílí gól brankáři Bremerhavenu Maximilianu Franzrebovi v utkání Ligy mistrů.

Pražané se do vedení dostali ve 12. minutě, kdy po individuální akci otevřel skóre Doležal. Hosté však bleskově odpověděli zásluhou Andersena, který překonal Saláka o 31 sekund později. Otevřenější obranu využil i Kaše, pro nějž připravil gól přesnou přihrávkou Řepík.

Bremerhaven, v jehož dresu se v Praze představili i Češi Eminger, Dietz a Uher, ale ještě v první třetině odpověděli. Po Doležalově zaváhání a pro Saláka nešťastném odrazu puku od zadního mantinelu srovnal Kinder.

Sparta se mohla zpět do vedení dostat v přesilových hrách, ani jeden ze čtyř trestů soupeře ve druhé části ale nepotrestala. Nejblíže gólu byl 27. minutě Horák. O změnu skóre se postaral až 24 sekund před koncem druhé třetiny Prymula.

Podobně se domácím vydařil i úvod třetí třetiny, když Řepík vystihl chybnou rozehrávku hostů při přesilové hře a Moravčík jeho akci dokončil. Brankář Franzreb počtvrté kapituloval v čase 40:53. Poslední slovo měl obránce Mikliš.

Třinec slaví první body

Utkání dvou týmů, které byly před zápasem bez bodu a bez šance na postup do play off, rozhodly v Třinci branky Davida Kofroně, Ondřeje Kovařčíka a Romana Szturce. Čisté konto udržel David Kacetl.

Český mistr prohrál v předchozích zápasech s Fribourgem (2:6, 3:4) a Leksandem (2:3, 1:3). Oceláři tak dali příležitost hráčům ze svého partnerského klubu a z prvoligového Frýdku-Místku si "vytáhli" jednoho obránce a šest útočníků. Slovan nastoupil kromě dvou zraněných v plné síle a v šestnácté minutě měl blízko k prvnímu gólu. Střelu Harrise ale zastavila v přesilové hře tyč.

Skóre se měnilo na začátku druhé třetiny, když Kofroň tečoval nahození Jaroměřského od modré čáry. Třinci vyšel i začátek třetí třetiny. Souhru bratrů Kovařčíkových, kteří vedli elitní řadu, zakončoval Ondřej po pasu Michala do prázdné branky. Domácí ještě využili v 50. minutě svou jedinou přesilovou hru. Trefil se z levého kruhu Szturc, který je ve Frýdku-Místku s pěti góly nejlepším střelcem týmu. Na druhé straně pokryl Kacetl všech 27 střel.

Oba týmy se střetnou ve svém posledním utkání letošního ročníku Ligy mistrů příští středu v Bratislavě.

Hokejová Liga mistrů, 5. kolo základních skupin:
Skupina A:
Sparta - Bremerhaven 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Doležal (Zikmund, T. Dvořák), 14. D. Kaše (Řepík), 40. Prymula (Zikmund), 41. Moravčík (Řepík), 44. Mikliš (Moravčík, D. Kaše) - 12. Andersen, 19. Kinder (Reisnecker). Rozhodčí: Hradil, Šindel - Lederer, Klouček. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3311.
Sparta: Salák - Moravčík, Mikliš, Polášek, T. Pavelka, M. Jandus, T. Dvořák, Tomov - Řepík, Horák, D. Kaše - Chlapík, Sobotka, E. Thorell - Doležal, Zikmund, Buchtele - Konečný, D. Vitouch, Prymula. Trenér: Jandač.
Skupina F:
Třinec- Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 24. Kofroň (Jaroměřský), 41. O. Kovařčík (M. Kovařčík, M. Roman), 50. Szturc (Adámek, Martynek). Rozhodčí: Kika, Šír - Hynek, J. Svoboda. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 1977.
Třinec: Kacetl - Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský, Michálek, Zahradníček, Matyáš - O. Kovařčík, M. Kovařčík, M. Roman - Dravecký, Matěj, Daňo - Kofroň, Szturz, Christov - Ramik, Peterek, Martynek. Trenér: Varaďa.