Ml. Boleslav - Curych 0:1Mladá Boleslav se ani v pátém utkání Ligy mistrů výhry nedočkala

Mladá Boleslav

Marnost nad marnost. Hokejisté Mladé Boleslavi se ani v pátém utkání základní skupiny Ligy mistrů vítězství nedočkali. V domácí rozlučce se soutěží už bez šance na postup do play off prohráli s Curychem 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 37. minutě ve vlastním oslabení americký útočník Garrett Roe, domácí gólmana Ludovice Waebera nepřekonali.

Garrett Roe z Curychu střílí jediný gól zápasu, brankář Gašper Krošelj z Mladé Boleslavi už zasáhnout nestačil.

Bruslařský klub šetřil řadu hráčů základní sestavy a do akce vyslal několik juniorů. Nastoupil i útočník Tomáš Knotek zapůjčený na střídavý start z prvoligové Slavie. Jednatřicetiletý kladenský odchovanec a bývalý hráč Českých Budějovic, Hradce Králové, právě Mladé Boleslavi, Karlových Varů i Pardubic vládne produktivitě druhé nejvyšší soutěži s 16 body za šest branek a 10 asistencí ze sedmi zápasů.

Curych, který ještě bojuje o postup, nastoupil prakticky kompletní. Z hvězdných jmen chyběl pouze Sven Andrighetto. V opatrné první třetině si hosté vytvořili tlak pouze v přesilové hře, za Mladou Boleslav zahrozil z dorážky Dominik Vacík.

Domácí drželi se soupeřem krok a několik slibných pokusů si vypracovali v početních výhodách. Nakonec ale právě v jedné z nich inkasovali, poté co před vlastní brankou ztratil puk při zakládání útoku Dufek a Roe pohodlně vstřelil jediný gól duelu.

Adam Raška z Mladé Boleslavi střílí gól. Vlevo Maxim Noreau, brankář Ludovic Waeber a Garrett Roe z Curychu. Gól nebyl uznán.

V jeho zbytku se i nadále hrál vyrovnaný zápas, Mladá Boleslav se do poslední chvíle držela ve hře o body, ale další branka už nepadla.

Bruslaři si v extralize vedou skvěle, drží se v elitní trojici. V Lize mistrů však skončí beznadějně poslední, mají jen jeden bod po domácí prohře v prodloužení s týmem IFK Helsinky. Odvetu s Curychem sehrají za týden v úterý.

Hokejová Liga mistrů - skupina B:
BK Mladá Boleslav - SC Curych Lions 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 37. Roe. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1311.
Ml. Boleslav: Krošelj – Jánošík, Jasečko, D. Moravec, Fillman, Šidlík, Vacík – P. Kousal, O. Najman, Lunter – J. Polák II, Fořt, A. Raška – Dufek, T. Knotek, Bernad – Grim, Bičevskis, M. Simon. Trenéři: R. Rulík a Patera.
IFK Helsinky - Frölunda 2:3.