Sedm možných soupeřů pro Spartu! Koho jí přisoudí páteční los Ligy mistrů?

14. října 2021 12:07 - Praha

Už v pátek v poledne se hokejisté pražské Sparty dozvědí svého soupeře pro osmifinále play off Ligy mistrů. Svěřenci kouče Josefa Jandače budou coby jeden z vítězů osmi základních skupin mezi nasazenými a los ve švýcarském Zugu jim přisoudí jeden ze sedmi týmů, které postoupily z druhého místa (na švédské Växjö, které potkala ve skupině, Sparta narazit nemůže). Kteří soupeři v boji o čtvrtfinále se Pražanům nabízejí?

 

Roman Vondrouš, ČTK

Sparta sice na úvod základní skupiny A prohrála ve Växjö, následná série pěti vítězství jí ale zajistila postup z prvního místa. Osmifinále, které se hraje na dva zápasy a postoupí tým s lepším skóre z obou duelů, by tak měla začít venku a odvetu pak sehrát doma. První zápasy bojů o čtvrtfinále jsou na programu 16. a 17. listopadu a odvety o týden později.

„Chtěl bych do Švýcarska, ať si ho trošku užijeme. Město si tolik neužijeme, ale vidět cestou alespoň přírodu a okolí by bylo hezké," prohlásil po postupu sparťanský útočník Filip Chlapík.

Možní soupeři Sparty pro osmifinále Ligy mistrů:
Curych (Švýc.)
Mannheim (Něm.)
Mnichov (Něm.)
Skelleftea (Švéd.)
Leksand (Švéd.)
Rouen (Fr.)
Bolzano (It.)

Pokud by se mu přání splnilo, znamenalo by to, že z osudí Spartě bude v pátek vytažen Curych, který ve skupině nechal za sebou Mladou Boleslav.

Dalšími možnostmi jsou dva kluby ze Švédska - Skelleftea a Leksand (ve skupině dvakrát porazil třinecké Oceláře), lídr německé ligy Mnichov a druhý tým tabulky stejné soutěže Mannheim.

Patrně nejschůdnějšími protivníky by byl francouzský Rouen, kterému patří v tabulce domácí soutěže až šesté místo, nebo italské Bolzano. To se nachází až na osmé příčce mezinárodní soutěže ICEHL (bývalá EBEL), pět míst za Znojmem.

Jan Škvor, Sport.cz

Který soupeř by byl pro Spartu v osmifinále LM nejhratelnější?