ČR - Řecko 1:0 Češi přetlačili Řecko a postoupili do semifinále hokejbalového MS. Tam je čeká domácí Kanada

8. června 2013 09:13 - St. John's

Čeští hokejbalisté zdolali ve čtvrtfinále mistrovství světa v St. John's Řecko 1:0 a v boji o finále se utkají v noci na neděli od 0:45 SELČ s domácí Kanadou. Jedinou branku obhájců titulu z minulých dvou šampionátů dal ve 28. minutě Ondřej Kejř, který se trefil z mezikruží.

Na začátku třetí třetiny nevyužili svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece šanci pojistit náskok v přesilovce pěti proti třem. V závěru se čeští hráči bránili ve třech proti čtyřem, ale gólman Heczko udržel čisté konto.

„Bylo to těžké utkání, ale věděli jsme, jak hrajou, jak jsou nepříjemní. S Kanadou prohráli jen 2:3. Se Slovenskem hráli 1:1 a dostali na 1:2 do prázdné branky. Mají hodně velké a běhavé hráče," řekl serveru hokejbal cz asistent trenéra Rostislav Kurfürst. „Po většinu utkání jsme měli převahu, velké množství střel. Trápilo nás neproměňování šancí a také buly," dodal.

Souboj s Kanadou bude reprízou finále předloňského šampionátu. „Bude skvělá atmosféra. Kanada hraje doma o finále, navíc je to odveta za Bratislavu. Nebudeme favorit. Oni budou možná pod tlakem, čehož budeme chtít využít," uvedl Kurfürst.

Mistrovství světa v hokejbalu v St. John's (Kanada):
Čtvrtfinále
ČR - Řecko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 28. Kejř.
Slovensko - USA 6:1 (1:0, 4:1, 1:0).
 
Čtvrtfinále - Ženy
USA - Řecko 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Kanada - Švýcarsko 15:1 (3:0, 6:0, 6:1)
ČTK

Časová osa: Ostatní