Neúspěch v Soči mu srazil vaz. Trenér Biljaletdinov u ruské hokejové reprezentace skončil

5. března 2014 13:56 - Moskva
(Aktualizováno: 5. března 2014 14:26)

Trenér Zinetula Biljaletdinov skončil po neúspěchu na domácích olympijských hrách v Soči na lavičce ruské hokejové reprezentace. Svaz se zkušeným koučem neprodloužil smlouvu, která vypršela na začátku března, a začal hledat jeho nástupce.

 

Grigory Dukor, Reuters

Biljaletdinov ve středu svazu předložil své hodnocení vystoupení sborné na turnaji v Soči. Pod tlakem hrající domácí tým na něm ve skupině porazil v základní hrací době jen Slovinsko, po osmifinálovém triumfu nad Norskem pak selhal a už ve čtvrtfinále podlehl 1:3 pozdějším bronzovým medailistům z Finska.

Někdejší reprezentant Sovětského svazu a zlatý medailista z her v Sarajevu z roku 1984 Biljaletdinov na setkání s novináři připustil, že se svým odchodem počítal. Podle předsedy svazu Vladislava Treťjaka již probíhá hledání jeho nástupce, žádná konkrétní jména ale nezmínil.

Krátce po vyřazení Rusů v Soči byl médii za hlavního kandidáta na převzetí reprezentačního výběru považován Olegs Znaroks, který v minulých dvou sezónách ovládl s Dynamem Moskva play off KHL a získal Gagarinův pohár.

Osmapadesátiletý Biljaletdinov převzal národní tým v roce 2011 a v dalším roce s ním vybojoval titul mistra světa. Loni na MS vypadli Rusové stejně jako v Soči už ve čtvrtfinále.

Své místo na rozdíl od Biljaletdinova uhájil kouč ruských hokejistek Michail Čekanov, třebaže šesté místo bylo podle vyjádření svazu také zklamáním.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní