VIDEO: I ženský hokej baví. Na parádně secvičenou akci byla brankářka krátká

19. března 2014 11:13 - Vermont

Že ani v ženském hokeji, a to dokonce v juniorské kategorii, není nouze o povedené finty, prokázala obránkyně zámořského celku North American Hockey Academy (NAHA) Toni Mianová. Chytře secvičený signál vedl v semifinále play off Severoamerické hokejové akademie proti týmu Notre Dame k proměnění dvojnásobné přesilovky.

Mianová si v průběhu druhé třetiny sjela mezi vrcholky obou kruhů v útočném pásmu, když dostala nabito od své spoluhráčky a mohutně se napřáhla. Místo střely, kterou očekávala i brankářka a šla tak do rozkleku, však Mianová nechala projet kotouč mezi svými nohama na za sebe postavenou Pankowskou, jež dělovkou z voleje zamířila přesně pod horní tyčku.

NAHA i zásluhou této lahůdky zvítězila v semifinále 3:2 a uspěla i v následném finále. Pohár pro vítězky tak celek z města Stowe z amerického státu Vermont vyhrál už pošesté ze sedmileté historie soutěže.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.