Francie - Slovensko 4:2 Slováci se vzpamatovávají ze šoku! Po skalpu Rusů překvapivě klopýtli s outsiderem

17. dubna 2014 23:13 - Praha

Na konci uplynulého týdne se vytáhla, když v Euro Hockey Challenge, přípravném turnaji na květnové mistrovství světa v Bělorusku, zdolala Rusko. Teď se ale naopak slovenská hokejová reprezentace postarala o překvapení na svůj úkor. Svěřenci kouče Vladimíra Vůjtka prohráli na ledě domácí Francie 2:4.

 

Jan Handrejch, Právo

Slováci sice nechali v zápase odpočívat některé své opory včetně zkušeného útočníka Miroslava Šatana, přesto ale byli favoritem. Jenže první gól inkasovali už po 49 vteřinách, v patnácté minutě prohrávali po dvou trefách Da Costy už 0:3 a gólman Július Hudáček, který tuto sezónu chytal za Pardubice, přenechal své místo Jánu Lacovi.

Po bezbrankové druhé třetině se v té třetí dostali Francouzi už do vedení 4:0, hosté ve zbytku zápasu stačili trefami Rastislava Špirka a Andreje Šťastného jen zmírnit konečnou porážku.

Ostatní výsledky Euro Hockey Challenge včetně zápasu mezi Českem a Norskem najdete zde.

Slováci sehráli se zemí galského kohouta jubilejní dvacátý vzájemný duel a připsali si teprve druhou porážku. Ta první přišla v roce 1998 v Japonsku v přípravě na olympijské hry v Naganu. Odvetný zápas v rámci Euro Hockey Challenge je na programu v sobotu v Grenoblu.

Francie bude soupeřem Česka i Slovenska v základní skupině mistrovství světa v Minsku.

Euro Hockey Challenge
Francie - Slovensko 4:2 (10. a 15. Da Costa, 1. Fleury, 43. Lampérier - 44. Špirko, 54. A. Šťastný)
škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.