Znojmo ulovilo posilu do útoku. Z Chomutova přichází Hruška

14. května 2014 12:15 - Znojmo

Zkušený hokejový útočník David Hruška bude v příští sezóně oblékat dres Znojma. Sedmatřicetiletý forvard, jenž v minulé sezóně hájil barvy Chomutova, se s českým účastníkem mezinárodní ligy EBEL domluvil na podmínkách roční smlouvy. Informovaly o tom ve středu oficiální internetové stránky moravského klubu.

 

Profimedia.cz

Hruška má na kontě více než 800 extraligových zápasů. Pětkrát se radoval z mistrovského titulu, třikrát se Vsetínem a dvakrát se Slavií. V základní části uplynulého ročníku nejvyšší soutěže byl nejproduktivnějším hráčem Pirátů, kteří nakonec sestoupili do první ligy. V 52 utkáních zaznamenal 32 bodů za 18 branek a 14 asistencí.

"Chtěli jsme tým rozšířit o praváka, což se nám s Davidem Hruškou povedlo. Je to střelecky disponovaný hráč, kterých je v české extralize opravdu málo. Neznám moc hokejistů, kteří by dávali v průměru tolik branek," liboval si Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů.

"Měl nabídku z několika klubů, ale my jsme byli nejrychlejší. Jsme moc rádi, že jsme se dohodli na smlouvě," dodal Dočekal pro oficiální internetové stránky Orlů.

jsv, Sport.cz

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.