Živě

Brusle vyměnila za Bílý dům. Trojnásobná mistryně světa doplní tým prezidenta Obamy

31. května 2014 10:33 - Washington

Patřila k oporám ženské hokejové reprezentace Spojených států amerických, se kterou sbírala medaile jak na mistrovstvích světa, tak na olympijských hrách. V roce 2013 ale obránkyně Caitlin Cahowová v pouhých 28 letech ukončila svou hráčskou kariéru a hokeji se začala věnovat v manažerské roli. Vydrželo jí to však jen necelý rok - nyní má namířeno přímo do Bílého domu.

 

Rodačka z Connecticutu získala s národním týmem USA v letech 2008, 2009 a 2011 tři zlaté medaile ze světových šampionátů, na tom posledním byla dokonce vybrána do All star týmu turnaje. Cahowová má i stříbro z olympiády 2010 ve Vancouveru, o čtyři roky dříve nechyběla u zisku bronzu na hrách v Turíně.

Po skončení hráčské kariéry působila ve správní radě Canadian Women's Hockey League, ve které nastupovala už jako hráčka. Cahowová, která se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci, však stále pokukovala výše.

Letos v únoru se jako členka delegace zastupující prezidenta USA zúčastnila slavnostního otevíracího ceremoniálu olympijských her v Soči a nyní už pro Baracka Obamu pracuje na plný úvazek. Prezident si ji vybral do své administrativy, kde zastává funkci členky pro fitness, sport a zdravou výživu. Informovaly o tom oficiální stránky Mezinárodní hokejové federace IIHF.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.