Hokejový Světový pohár by se mohl hrát v roce 2016

5. června 2014 09:54 - Los Angeles

Vedení NHL a Hráčská asociace NHLPA pokročily v jednání o konání Světového poháru, který by se měl pravděpodobně hrát v září 2016. Podle komisionáře NHL Garyho Bettmana ještě není vše dořešené, ale debaty jsou na dobré cestě. Světový pohár se konal dosud dvakrát v letech 1996 a 2004. Navázal na Kanadský pohár, který se uskutečnil pětkrát v letech 1976, 1981, 1984, 1987 a 1991.

 

Kirby Lee, Reuters

V roce 2004 se hrálo celkem v sedmi městech - v Praze, Stockholmu, Helsinkách, Kolíně nad Rýnem, St. Paulu, Montrealu a Torontu, kde turnaj vyvrcholil. Podle kanadské televizní stanice TSN by se měl Světový pohár tentokrát konat na jednom místě - pravděpodobně v Torontu. Pokud by byla pořadatelská města dvě, přidal by se zřejmě Montreal.

Podle Bettmana se v poslední době nejednalo o účasti hráčů NHL na olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu v roce 2018. Pod pěti kruhy hrají hráči slavné zámořské soutěže nepřetržitě od Nagana 1998. "To také musíme vyřešit, ale nemyslím si, že je nezbytné o tom rozhodnout zároveň se Světovým pohárem. Uvidíme, kam jednání povedou," řekl Bettman agentuře AP.

Světový pohár je svým termínem výhodnější pro majitele klubů, protože při něm se NHL nepřerušuje. Třítýdenní přestávka pro olympijské hry je naopak z jejich strany kritizována. Bettman přesto věří, že hráči dostanou možnost reprezentovat své země.

ČTK

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.