Kanada - Česko 6:5 SNKřivda! Českým inline hokejistům doma neuznali regulérní gól, ve čtvrtfinále vypadli po nájezdech

Čeští inline hokejisté cítí křivdu! Na mistrovství světa IIHF v Pardubicích skončili ve čtvrtfinále, ale o postup je kromě vlastních chyb připravili i rozhodčí. Domácí tým nedokázal dotáhnout slibně rozehraný duel proti Kanadě, které podlehl 5:6 po samostatných nájezdech. Přes Kanadu nepostoupili Češi do semifinále na druhém šampionátu po sobě.

Čeští inline hokejisté po prohraném čtvrtfinále s Kanadou.

Svěřencům trenéra Petra Hemského nestačilo ve čtvrtfinále na domácí půdě ani vedení 3:1 a 4:2. V druhé čtvrtině se navíc cítili poškozeni kvůli rozhodnutí sudích, kteří neuznali podle všeho regulérní gól Šima. Puk podle arbitrů nepřešel brankovou čáru. Ale sudí se zjevně mýlili. "Nechápu, proč na turnaji nejsou videorozhodčí. V takhle důležitých utkáních to může být rozhodující," řekl asistent českého trenéra Jan Procházka.

Kanaďanům se podařilo třemi brankami za sebou otočit skóre na 5:4, nicméně Češi se oklepali a Šebek svým druhým gólem večera poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla a muselo se rozhodnout v samostatných nájezdech. Jediným úspěšným českým exekutorem byl hráč zápasu Šebek, na straně Kanady překonali zkušeného Salfického Woods a Terry.

České hokejisty tak čeká boj o páté až osmé místo, jejich pátečním soupeřem bude Británie. V semifinále se v regionálních derby utkají USA s Kanadou a Finsko se Švédskem.

MS v inline hokeji IIHF v Pardubicích:
Čtvrtfinále:
Kanada - ČR 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 1:0, 3:2 - 0:0)
Branky: 32. a rozhodující sam. nájezd Terry, 14. Sheen, 38. Baumgartner, 42. Hammond, 43. Woods - 38. a 45. Šebek 12. Kameš, 21. Šimo, 23. Šenkeřík.
Švédsko - Slovensko 12:1 (5:0, 2:1, 2:0, 3:0)
USA - Německo 4:1 (1:0, 0:0, 2:0, 1:1)
Finsko - Velká Británie 7:2 (3:0, 3:1, 1:1, 0:0)
Semifinálové dvojice: Finsko - Švédsko, USA - Kanada