Vůjtek povede Slováky i na šampionátu v Česku, pak chce s trénováním skončit

18. června 2014 13:40 - Praha

Vladimír Vůjtek i nadále povede slovenskou hokejovou reprezentaci. Sedmašedesátiletý český kouč prodloužil smlouvu, která mu skončila k poslednímu květnovému dni tohoto roku, o další sezónu, jež vyvrcholí mistrovstvím světa 2015 v Praze a Ostravě.

 

Jan Handrejch, Právo

„Jsem velmi rád, že jsem od Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH) dostal důvěru k tomu, abych v práci i nadále pokračoval. U slovenské reprezentace se mi tři roky pracovalo výborně. Věřím, že se na nadcházejícím mistrovství světa v Česku rozloučím se svou trenérskou kariérou úspěchem," uvedl Vůjtek bezprostředně po podepsání kontraktu.

Jeho asistenty i nadále zůstávají vítkovický kouč Peter Oremus a Vladimír Országh. Generální manažer týmu Otto Sýkora má platnou smlouvu do května 2015. Prezident SZLH Igor Nemeček prozradil, že k dohodě o prodloužení Vůjtkova kontraktu stačily jen dvě osobní schůzky.

„Lidově se říká, že nebylo o čem. Obě strany chtěly prodloužit spolupráci a to se nám podařilo. Naším cílem je teď během sezóny hledat Vůjtkova nástupce, který po něm v létě příštího roku převezme žezlo," nastínil Nemeček.

Vůjtek se stal trenérem slovenského národního týmu v létě 2011, kdy na střídačce nahradil Glena Hanlona. Na MS 2012 v Helsinkách získal senzační stříbro, o rok později v Helsinkách a Stockholmu skončil s mužstvem osmý. Letos ale na OH v Soči obsadil s týmem až předposlední jedenácté místo, na šampionátu v Minsku skončili Slováci devátí.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.