Rubriky:

Ostatní

Živě

Neskutečné! Gól roku v britské hokejové lize? Posuďte sami

28. února 2015 11:40 - Cardiff

Nejfantastičtější góly většinou padají v zámořské NHL. Světu se ale naposledy ukázal hráč z britské nejvyšší hokejové ligy EIHL. Chris Culligan z Cardiffu Devils na sebe upoutal pozornost opravdu nevídaným zakončením svého brejku.

Z nouze ctnost – mohli bychom říct. Šestadvacetiletý Kanaďan ale předvedl velkou šikovnost, když ustál pád a při nátlaku dvou protihráčů stále kontroloval puk. Že za těchto podmínek dokázal skórovat i přes krosček bránícího soupeře, je vskutku nevídané.

„Culligan vstřelil opravdu veliký gól, nastartoval nás jím v ten pravý čas," chválil hokejistu kouč Andrew Lord. Branka poslala britské Devils do vedení 2:1. Ti nakonec ve druhém finálovém utkání Challenge Cupu přehráli Sheffield Steelers 5:3, oslavili tak zisk britského poháru.

Chris Culligan hrál dříve v kanadských juniorských soutěžích, nejvýše ve své kariéře zatím dosáhl na AHL, kde třikrát startoval za Texas

md, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.