Rubriky:

Ostatní

Vyhraje obhájce Voráček, rekordman Jágr, či někdo jiný? Anketa Zlatá hokejka zná finalisty

26. května 2016 16:19 - Praha

Obhájí loňský triumf Jakub Voráček, nebo v anketě Zlatá hokejka vyhraje už podvanácté její rekordman Jaromír Jágr, či se snad z vítězství bude radovat někdo jiný? Do závěrečného třetího kola ankety prošli po hlasování expertů a novinářů dva brankáři a osm útočníků. Z nejlepší desítky působilo v této sezóně osm hráčů v NHL a po jednom v KHL a domácí extralize.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mezi desítku nejlepších postoupili v abecedním pořadí Roman Červenka (Chomutov), Tomáš Hertl (San Jose), Jaromír Jágr (Florida), Jan Kovář (Magnitogorsk), David Krejčí (Boston), Petr Mrázek (Detroit), Michal Neuvirth (Philadelphia), Ondřej Palát (Tampa Bay), Tomáš Plekanec (Montreal) a Jakub Voráček (Philadelphia).

V závěrečné desetičlenné nominaci figurují i tři hráči, kteří se zúčastnili nedávno skončeného mistrovství světa - útočníci Červenka, Kovář a Plekanec. Ve srovnání s loňským rokem se do elitní desítky protlačilo pět stejných tváří - útočníci Jágr, Kovář, Palát, Plekanec a Voráček.

Finalisté ankety Zlatá hokejka 2016:
Roman Červenka (Chomutov)
Tomáš Hertl (San Jose)
Jaromír Jágr (Florida)
Jan Kovář (Magnitogorsk)
David Krejčí (Boston)
Petr Mrázek (Detroit)
Michal Neuvirth (Philadelphia)
Ondřej Palát (Tampa Bay)
Tomáš Plekanec (Montreal)
Jakub Voráček (Philadelphia)

Rekordmanem v počtu účasti v top ten je Jaromír Jágr (23), posedmé se mezi desítku nejlepších dostal Tomáš Plekanec, pošesté David Krejčí, počtvrté Roman Červenka s Jakubem Voráčkem, potřetí Jan Kovář s Ondřejem Palátem, podruhé Tomáš Hertl. Nováčky jsou brankáři Petr Mrázek s Michalem Neuvirthem. Rekordmanem v počtu vítězství je Jágr (11), ze současných finalistů pak Zlatou hokejku jednou získali David Krejčí (2013) a Jakub Voráček (2015).

Vítěz ankety vzejde ze závěrečného kola hlasování s uzávěrkou 13. 6. 2016, ve kterém budou odborníci vybírat pouze z finalistů, přičemž dosud získané hlasy se nezapočítávají. Držitel Zlaté hokejky 2016 bude následně vyhlášen na tradičním galavečeru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech 25. 6. 2016.

Další pořadí:
11. Dominik Furch (Omsk) 200
12. Michal Kempný (Omsk) 197
13. David Pastrňák (Boston) 190
14. Andrej Šustr (Tampa Bay) 115
15. Michal Birner (Liberec) 103
16. Michal Řepík (Liberec) 95
17. Radim Šimek (Liberec) 91
18. Jakub Jeřábek (Plzeň)
Vladimír Sobotka (Omsk) 64
20. Jiří Hudler (Florida/Calgary) 56
Pozn.: Alespoň jeden hlas obdrželo v prvním či druhém kole 52 hokejistů
škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní