Rubriky:

Ostatní

Volby nového prezidenta slovenského hokeje vyhrál manažer Kohút

17. června 2016 08:01 - Bratislava

Novým prezidentem Slovenského svazu ledního hokeje se stal Martin Kohút. Pětačtyřicetiletý manažer a dosavadní člen výkonného výboru SZLH porazil ve volbách na mimořádném kongresu v Bratislavě bývalého hráče a dlouholetého popradského funkcionáře Tibora Turana.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Bylo to dlouhé a dnes začíná nový den. Věřím, že začíná i v hokejovém hnutí. Lidi rozhodli, že chtějí změnu a ta je reprezentována mým programem," uvedl Kohút ve čtvrtek po půlnoci. Hlasovat se přitom začalo o pět hodin dříve. Kohút získal 150 hlasů z celkového počtu 278. Svaz povede do června 2019.

Kohúta před kongresem podpořili elitní hráči Marián Hossa, Marián Gáborík, Peter Bondra nebo Luboš Bartečko. "Pokusím se využít svoje zkušenosti, znalosti a všechno to, co jsem se doposud naučil, abychom slovenskému hokeji pomohli. Nedokážu slíbit výsledky, ale mohu slíbit, že se hokejové hnutí posune vpřed," dodal Kohút, který už před volbou prozradil, že v případě jeho úspěchu by se novým generálním manažerem reprezentace měl stát Miroslav Šatan.

Lintner se do výkonného výbru nedostal

Kohút vystřídá ve funkci Igora Nemečka. Ten vedl svaz od roku 2011, loni pozici obhájil, ale přední slovenští hráči podporovali jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní.

Hokejisté poté tři měsíce bojkotovali reprezentaci a ustoupili až tehdy, když Nemeček souhlasil s vypsáním nových voleb a změnou hlasovacího systému. V nových volbách už Nemeček ani Lintner nekandidovali. Lintner, který momentálně vede extraligu, nebyl ve čtvrtek zvolen ani do výkonného výboru. Kohúta podporoval.

"Odevzdávám svaz s čistým svědomím a dostatečnými finančními prostředky. Není v takovém stavu, v jakém jsem ho před několika lety přebal. Nikomu nic nedlužíme, svaz je finančně stabilizovaný," uvedl Nemeček.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.