Kapitánem Švédska bude na SP místo Zetterberga Henrik Sedin

5. září 2016 11:55 - Stockholm

Kapitánem hokejistů Švédska na Světovém poháru v Torontu bude útočník Henrik Sedin z Vancouveru. Původně měl nosit "céčko" na dresu Tří korunek forvard Detroitu Henrik Zetterberg, ale ten kvůli zranění z nominace vypadl. Asistenty kapitána budou Sedinovo dvojče a klubový spoluhráč Daniel Sedin a obránce Ottawy Erik Karlsson.

 

Profimedia.cz

Pětatřicetiletý Henrik Sedin je od října 2010 kapitánem Vancouveru, ale ve švédské reprezentaci se dočká na velkém mezinárodním turnaji této pocty poprvé. Na kontě má se Švédskem triumfy na olympijských hrách v Turíně v roce 2006 a na domácím mistrovství světa ve Stockholmu před třemi roky.

Světový pohár se bude hrát od 17. září do 1. října. Švédové narazí ve skupině B na Rusko, Finsko a Výběr Severní Ameriky. V přípravě je čekají dva duely s Finskem - ve čtvrtek 8. září v Helsinkách a o dva dny později v Göteborgu. V generálce nastoupí ve čtvrtek 15. září ve Washingtonu proti Výběru Evropy.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: