Rubriky:

Ostatní

Musím se umět rychle vyhnout, ví před premiérou v zámořské lize rozhodčí Suchánek

18. ledna 2017 17:11 - Plzeň

Svojí premiéru v nižší hokejové zámořské soutěži AHL si český čárový sudí Libor Suchánek odbude na začátku února. Rozhodovat bude tři zápasy. „Už vím, které, ale nesmím to prozradit,“ říká 27letý arbitr. A dodává. „To, že se objevím v AHL je pro mě velkou poctou. Jsem z toho nadšený.“ A také přiznává určitou nervozitu. Ostatně není divu. Pokud v American Hockey League uspěje, mohl by v budoucnu zamířit i do NHL. Jak vypadá jeho příprava na premiéru v AHL, to se dozvíte v následujícím videu.

Sport.cz

Libora Suchánka do AHL doporučil supervizor Al Kimmel, který českého čárového arbitra viděl na předsezónním zámořském kempu pro rozhodčí a také při přípravném duelu Česká republika - Rusko před Světovým pohárem. Teď tedy bude mít český sudí možnost ukázat, co v něm je.

To, že bude k hokejovým zápasům nastupovat v pruhovaném, se rozhodl ve svých 15 letech. „Bylo jasné, že jako hráč žádnou díru do světa neudělám a máma mi tehdy poradila, že bych to mohl zkusit jako rozhodčí."

A jako rozhodčí by se jednou mohl zapsat do historie. Žádný český sudí totiž ještě zápasy NHL nerozhodoval. Nejprve je ale třeba udělat první krok. V únoru uspět v AHL.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní