Rubriky:

Ostatní

Patnáctiletá Češka předčí v hokeji i kluky! Za reprezentaci si může zahrát na příští olympiádě

2. února 2017 07:56 - Třebíč

Na zimních olympijských hrách 2018 by mohl mít český hokej dvojí zastoupení. Turnaj pod pěti kruhy by si, kromě mužské hokejové reprezentace, mohla zahrát i ta ženská. Musí ale příští týden (9. - 12. 2.) zvládnout ve Švýcarsku olympijskou kvalifikaci. V zápasech s Norskem, Dánskem a domácím týmem by národnímu týmu mohla pomoci i teprve 15letá Adéla Škrdlová. Ta, aby měla odpovídající výkonnost, hraje v Česku také soutěžní zápasy v klučičím týmu (SK Horácká Slavia Třebíč). Jaké to je s opačným pohlavím trénovat i sdílet šatnu, to mladičká reprezentantka prozradí v následujícím videu.

Sport.cz

Podle trenéra Štěpána Oberreitera svádí studentka gymnázia s kluky vyrovnané souboje. „Mohli by si z ní vzít i příklad. Její přístup k tréninkům je vynikající. Pořád chce jít výš a výš. Jejími přednostmi jsou píle a cílevědomost," říká kouč. A když kluci někdy neunesou, že proti nim hraje holka a objeví se nevraživost? Na to už si Adéla Škrdlová zvykla. „Pro ně to taky musí být těžké, že s nimi hraje holka, která se jim snaží vyrovnat."

Aby si od kluků odpočinula, hraje i ženskou ligu za Brno a přiznává: „I když je to s klukama těžší, bez nich bych nebyla v hokeji tam, kde jsem. Je to tam i víc o fyzičce. Ženská liga nemá v Česku moc vysokou úroveň. Ale zase je tam lepší kolektiv." A její maminka, Ivana Škrdlová, dodává: „A úplně jiná kategorie je reprezentace. Tam už je to zábava spojená s kvalitou. Když se Adéla vrátí z reprezentační akce, tak říká 'Mami, tohle bylo za odměnu. Ani nemusím hrát, stačí, že tam s nimi můžu být'."

V letošní sezóně se zatím Adéle Škrdlové plní sny. Zahrála si na juniorském mistrovství světa, dostala pozvánku do ženské reprezentace pro olympijskou kvalifikaci. Kdyby v ní český tým uspěl, byl by to už bonus navíc. A možná by to zavřelo pusu těm, kteří ženské hokejistky podceňují. Pro ty má patnáctiletá studentka gymnázia tento vzkaz: „Přijďte se podívat a přesvědčte se!"

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní