Rubriky:

Ostatní

Treťjakův předchůdce v brance byl zavražděn! Podezřelá je jeho dcera

25. září 2017 06:18 - Moskva

V Moskvě byl zavražděn bývalý brankář sovětské hokejové reprezentace, předchůdce slavného Vladislava Treťjaka. Viktor Tolmačov byl nalezen mrtvý ve svém bytu. "Kvůli podezření z vraždy byla zadržena jeho dcera, která měsíc žila s mrtvolou," napsal list Moskovskij komsomolec na své internetové stránce.

 

Profimedia.cz

Osmasedmdesátiletý Tolmačov, který se proslavil v 60. letech, žil v jednopokojovém bytu s pětapadesátiletou dcerou, která podle příbuzných prý nikdy nepracovala a vlastní byt prodala, než se přestěhovala k nemocnému otci.

Na vraždu se přišlo v pátek, kdy místní policista ověřoval upozornění, že Tolmačov o sobě už delší čas nedává vědět. Policista na dané adrese zazvonil, otevřela mu dcera a tvrdila, že otec je na dovolené na Ukrajině. Ale pochůzkář ucítil tak nepříjemný pach, že se dožadoval vstupu do bytu, kde našel na gauči rozkládající se mrtvolu. Podezřelou vzápětí zadržel. Jakmile pitva potvrdila násilnou smrt v důsledku bodných a řezných ran, vyšetřovatelé vznesli obvinění z vraždy. Na obviněnou byla uvalena vazba. Prý se k činu přiznala.

Tolmačov se v roce 1962 stal brankářem hokejového klubu CSKA, v jehož dresu pětkrát slavil mistrovský titul. Ale v roce 1969 se pohádal s trenérem, přestoupil do jiného klubu a o tři roky později ukončil sportovní kariéru. Za reprezentaci odehrál deset zápasů. Na Tolmačovovo místo v brance CSKA nastoupil v roce 1969 teprve sedmnáctiletý Vladislav Treťjak.

Podle internetového listu Gazeta.ru se v poslední době dá hovořit přímo o vlně vražd bývalých i aktivních ruských sportovců. V půli září v Moskvě po ráně nožem od opilce zahynul třiadvacetiletý atlet Nikolaj Ivanov, zápolící jinak ve sportovní chůzi. Na konci června se na břehu jezera Bajkal našlo probodané tělo juniorského šampióna v zápase ve volném stylu Jurije Vlaska a 20. srpna podlehl v Chabarovsku ranám z pouliční rvačky dvaatřicetiletý šampión v silovém trojboji Andrej Dračov.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.