Česko - Finsko 2:4Hokejová dvacítka v generálce na MS podlehla Finsku

Niagara Falls

Čeští hokejisté do 20 let prohráli v páteční generálce na mistrovství světa v Buffalu 2:4 Finsku. Trenér Filip Pešán po utkání v Niagara Falls oznámil konečnou nominaci na šampionát, v níž jsou tři brankáři, osm obránců a 14 útočníků. Češi, kteří touží po třinácti letech ukončit čekání na medaili, vstoupí do turnaje úterním duelem proti Rusku.

Pešánovi svěřenci utrpěli v předchozím přípravném duelu ve středu s Kanadou debakl 0:9, kdy liberecký trenér ještě šetřil pětici opor v čele s útočníky Martinem Nečasem a Filipem Chytilem. Na Finy už Češi šli v plné síle, ale severský soupeř je přestřílel 40:15.

Mezi střelce se během tří minut ve druhé třetině zapsali Martin Kaut a Marek Zachar. Celé utkání odchytal Josef Kořenář, jenž inkasoval třikrát. Čtvrtý gól dali Finové do prázdné branky při české power play.

Po zúžení kádru opustili tým obránci Filip Haman z Frýdku-Místku a David Kvasnička z Plzně a útočník Jáchym Kondelík z týmu Muskegon Lumberjacks ze soutěže USHL.