Rubriky:

Ostatní

Dvě české hokejové legendy mají své mince, následují Hlinku

1. června 2018 19:18 - Praha

Legendární obránce a majitel zlata z fenomenálního Nagana byli vyryti na mince. V lednu se dočkal své mince Ivan Hlinka, nyní ho následovali Jan Suchý a David Moravec. Česká mincovna představila další dvě připomínky, které jsou součástí sběratelské série Legendy českého hokeje.

„Jsem nadšený, mince jsou opravdu moc pěkné. Považuji za čest, že si na mě nědko v těchto letech vzpomněl, což se stává málokdy a málokde," byl Suchý dojatý v Síni slávy českého hokeje v Praze.

Třiasedmdesátiletý bývalý zadák od roku 1965 do roku 1974 na mistrovstvích světa získal s Československem šest medailí. K tomu má stříbro i z olympiády. Na klubové úrovni s Duklou Jihlava slavil sedm ligových titulů.

„Nikdy jsem nečekal, že bych mohl této pocty docílit. Je spousta hráčů, kteří byli určitě lepší. Měj jsem štěstí, že jsem byl součástí skvělé generace. Je to skvělá věc a obrovská pocta. Nečekal jsem, že by se tohle mohlo stát," okomentoval výjimečný okamžik Moravec, který ke zlatu z Nagana přidal také dva světové tituly v letech 1999 a 2001.

Obě mince byly vyraženy ve zlaté a stříbrné variantě, ve zlaté vyšly pouze v limitovaném nákladu 200 kusů. Na podzim se sbírka rozšíří o další mince s Pavlem Paterou a Františkem Pospíšilem.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní