Rubriky:

Reprezentace

Nové české hokejové dresy se staly terčem parodií. Vznikla i petice

25. června 2018 13:04 - Praha

Emoce ke sportu patří, ty hokejové se rozhoupaly o uplynulém víkendu. A to je červen. Od následující sezóny budou čeští reprezentanti hrát v nových dresech. Jde doslova o revoluční změnu, která probudila hokej z klidného letního spánku. Reakce fanoušků na nový design byla a je nekompromisní. Přes 140 tisíc čtenářů Sport.cz se vyjádřilo k novým dresům. Devět z deseti je proti. Dokonce vznikla i petice za odmítnutí nového loga České hokejové reprezentace.

 

Český hokej

„Český hokej si letos připomíná 110 let existence. Za tohle období se vyvíjelo nejen logo samotného svazu, ale rovněž národních týmů i symbol na dresu. Dosavadní situace, kdy jsme nakládali s půjčeným státním symbolem byla neudržitelná. Uzrál čas identitu po vzoru ostatních hokejových federací zrevidovat a dát do moderního hávu," řekl při představení novinky Tomáš Král, prezident Českého hokeje.

 

❤️

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),Čen 23, 2018 v 11:25 PDT

Hokej se hraje pro fanoušky, ti plní stadióny. Teď se nechali slyšet. Vše nové budí emoce, otázkou je, jaká bude situace za pár týdnů, měsíců, až situace z nového a překvapujícího ochladne. Jisté je, že start s novým logem není ideální.

Například Miloslav Šnejdar, autor petice za odmítnutí nového loga České hokejové reprezentace, má jasno. „Jako fanoušci napříč Českou Republikou se s navrhovanou podobou dresů, potažmo loga, nikterak neztotožňujeme. Nová podoba loga absolutně nerespektuje hodnotu národního symbolu a zesměšňuje svou primitivností jeho podstatu," stojí také v textu výzvy.

 

Nový dres České hokejové reprezentace #novydres #reprezentace #zeman #trenky #hokej

Příspěvek sdílený TMBK (@tmbkofficial),Čen 23, 2018 v 9:04 PDT

Vlastní život prožívá také nové logo na sociálních sítích. Objevily se parodie na pálení trenek prezidenta Miloše Zemana, či spojení s logem výrobce nákladních automobilů, který má podobný design jako nový český reprezentační dres.

 

Co říkáte na nové dresy?

Příspěvek sdílený Rozmarná sponka (@rozmarnasponka2),Čen 23, 2018 v 10:30 PDT

lik, Sport.cz

Líbí se vám design nových reprezentačních dresů?


Časová osa: Reprezentace