Rubriky:

Reprezentace

Česko - Finsko 4:3 PP

Čeští hokejisté se dočkali. Hadamczikův tým porazil Finsko

9. srpna 2018 06:11 - Red Deer/Praha

Po dvou porážkách bez vstřeleného gólu se česká hokejová reprezentace do 18 let dočkala první výhry na turnaji Hlinka Gretzky Cup. Svěřenci kouče Aloise Hadamczika porazili Finsko 4:3 v prodloužení a kvalifikovali se do boje o páté místo.

 

Twitter

Češi začali turnaj porážkami od USA a Ruska, navíc neměli na svém kontě ani jeden vstřelený gól. Prolomení střelecké smůly přišlo až s výměnou barvy dresů, tentokrát reprezentanti oblékli bílou sadu s kontroverzním logem.

"Dali jsme do toho všechno, abychom neskončili poslední. Neměli jsme moc sil, ale nakonec jsme to zvládli. V zápase jsme se také vyvarovali zbytečných faulů," řekl útočník Teplý.

Češi se premiérové trefy v Red Deer dočkali v 7. minutě, kdy se proti úřadujícím mistrům světa této věkové kategorie prosadil obránce Martin Hugo Haš. Finové však 58 sekund před koncem první třetiny vyrovnali.

Hadamczikův výběr poté vedl ještě dvakrát, ale Seveřané vždy srovnali krok. O vítězi utkání se tak rozhodlo až v prodloužení. Po 23 sekundách byl vyloučen Anton Lundell a Teplý druhou využitou českou přesilovkou rozhodl.

"Samozřejmě zklamání, že jsme nepostoupili, tam je, ale naše skupina je extrémně těžká," uvedl Hadamczik. Výkony českého týmu podle jeho slov ovlivnil pozdní příjezd do Kanady a nedostatečná aklimatizace. Na úvod sice porazili v přípravě domácí výběr, ale poté již nestačili na USA a Rusko.

"Padla na nás únava. Musím ale tým pochválit za extrémní bojovnost, vůli a charakter. Vyrovnat se ale v 17 letech s tím, že celý den cestujete, jdete na Kanadu a pak přijde taková situace jako v dalších zápasech...," řekl Hadamczik.

Krátký čas na aklimatizaci následně doprovázela velká únava hráčů. "Chybí nám jiskra a rychlost. Samozřejmě, že když někdo vidí výsledky 0:6 a 0:3, může na to mít jakýkoliv názor, na to mají lidi právo, ale pokud mám hodnotit předvedený výkon a vidím ty šance, které jsme měli, chybělo jen to, aby byli kluci odpočatí," dodal.

Finsko - Česko 3:4 po prodloužení (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Miettinen (Aaltonen, Kokkonen), 48. Kokkonen (Loponen, Puistola), 51. Pärssinen (Heinola, Piiroinen) – 7. Haš (Raška, Barinka), 33. Beránek (Pytlík, Homola), 50. Mužík (Peterek, Pytlík), 62. Teplý (Barinka, Haš).Vyloučení: 4:2.Využití: 1:2.Střely na branku: 29:42.
Finsko: Piiroinen – Kokkonen, Loponen, Räsänen, Sedoff, Heinola, Koskenkorva, Holtinkoski – Aaltonen, Lundell, Intonen – Puistola, Saarela, Simontaival – Petman, Pärssinen, Miettinen – Tuomaala, Nikkanen, Lahnaviik. Trenér: Marttila.
Česko: Malík – Haš, Mlčák, Kubíček, Homola, Tureček, Suhrada, Žůrek – Teplý, Barinka, Raška – Beránek, Peterek, Pytlík – Lang, Přikryl, Mužík – Koffer, Najman, Toman – Novák. Trenér: Hadamczik.
roj, ČTK, Sport.cz

Zrušit