Hadamczik musel udělat změny v nominaci

2. února 2007 17:28 - PRAHA

Dvě změny musel udělat trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Reprezentanty čeká příští týden přípravný zápas proti Švédsku a následně čtvrtý podnik seriálu Euro Hockey Tour ve Stockholmu. Kvůli zranění se mu omluvili liberecký brankář Milan Hnilička a útočník Josef Marha z Davosu. Na jejich místa v pátek Hadamczik povolal Marka Pince z Vítkovic a libereckého Leoše Čermáka.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Hnilička má dlouhodobě problémy s ramenem a bude tak vedoucímu celku soutěže chybět i v sobotním extraligovém zápase v Pardubicích. Prvním náhradníkem byl Roman Čechmánek, který před několika dny zamířil ze Švédska do Třince. "Ukázalo se, že vzhledem k daňovým zákonům ve Švédsku nemůžeme Romana zařadit. Švédové si nepřáli, aby v únoru přijel na jejich území," řekl Hadamczik internetovému serveru hokej.cz.

S odstupem několika dní tak zřejmě vyšel najevo důvod, proč Čechmánek musel Linköping opustit. Sám se k tomu přitom nechtěl vyjadřovat, pouze v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že to nemělo s hokejem nic společného. "Nemůžu říci, proč k tomu došlo. Fakt to nejde. Můj odchod prostě nemá s hokejem nic společného. Bylo to hodně zvláštní, nečekané, překvapivé," řekl Čechmánek.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.